NEWS

[IC] Cape Town

  • 208 Replies
  • 67036 Views

Sichr

  • *
  • Prime Runner
  • *****
  • Posts: 7202
  • TOTÁLNÍ FAŠÍRKA ZMRDI !!!
« on: <05-21-11/0503:31> »
Loď kotví v suchém doku Kapského města, pracuje se na jejích oprvaách. Kapské město je výspou civilizace se vším všudy, bližší průzkum dozajista může odhalit celou řadu zajímavých detailů. Samozřejmě je zde možnost použít raketoplán a navštívit v podstatě kterékoliv místo planety.

Je 27. 3. 2073

Ve zprávách běží záběry z Bogoty, amazonská a aztlanská vláda se navzájem obviňují z genocidy, prosakují zprávy o rozsáhlém použití biologických a ekologických bojových prostředků. V Lagosu zuří nejhorší nepokoje za posledních deset let, v ulicích probíhá otevřená válka mezi kmeny Igbo a Yoruba (součástí zpravodajství je samozřejmě i sekundární kód, ve kterém jsou kontakty na žoldnéřská náborová centra)...Zbytek světa je v podstatě klidný, až na občasné razie proti distributorům Tempa a běžnou korporační politiku...
Pod povrchem se určitě něco děje, nicméně to ve zprávách nenajdete ;)

salwinion

  • *
  • Chummer
  • **
  • Posts: 113
« Reply #1 on: <05-21-11/1003:09> »
Mnoho lidí by uvítalo návrat do civilizace, ale Jeremiah se trápí. Poslední kontakt s civilizací byl důstojník Lone Star. Teď se má vrátit do civilizace, která ho nechce. Zasvětil svůj život pomáháni společnosti, která ho teď zřejmě odmítne. Ne, čas užírat se bude později.
Kirke, mohl bych tě poprosit o bezpečný přístup do sítě. A neznáš nějaký kontakt, který by mi mohl poskytnout Fake ID?
Tak se to začíná. Povzdech nad úskalími, které ho jistě v civilizované společnosti čekají.
« Last Edit: <05-24-11/2146:57> by salwinion »
Characters: [Czech]Jeremiah
speech commlink

Sichr

  • *
  • Prime Runner
  • *****
  • Posts: 7202
  • TOTÁLNÍ FAŠÍRKA ZMRDI !!!
« Reply #2 on: <05-23-11/0534:01> »
Spojovací terminál Kirké je v podstatě jednou z ikon v uzlu vaší lodi. Už v tomto okamžiku zaznamenáš, že transkripce tvých požadavků se převádi pro tebe do sémanticky naprosto nesrozumitelného řetězce, a to ještě před zašifrováním. Přijetí požadavku na spojení je potvrzeno krátkým zvukem, připomínajícím zpěv mořského savce, v zápětí se na terminálu objevuje log:
Otevírám zabezpečený kanál. zadejte požadovaného adresáta:
..........

Ivo

  • *
  • Newb
  • *
  • Posts: 86
  • Hasa Diga Eebowai
« Reply #3 on: <05-23-11/1438:11> »
No nic, čas na lodi se táhne a tak se rozhodnu využít zdejšího města pro nákup nějakýho Waru. Zaloguju se do místní sítě a pokouším se vyhledat vhodnej obchoďák. Po chvíli to vzdávám - moc málo srozumitelnejch a barevnejch ikonek. Hele Kirke mohla bys pro mě najít v téhle díře místo kde bych sehnal slušnej  Attention Coprocessor a nějakej Gear. Prosím vyznač mi to na mapě VELKÝMA šipkama.
« Last Edit: <05-27-11/0553:52> by Ivo »
Characters: [CZ]Skark

salwinion

  • *
  • Chummer
  • **
  • Posts: 113
« Reply #4 on: <05-24-11/2208:18> »
Ještě předtím, než Jeremiah pošle zprávu, spustí vyhledávání.
Vyhledávání:
[ 0 ] "Cape Town" "SINless"
[ 1 ] "Cape Town" "nošení zbraně"
[ 2 ] "Cape Town" levný ubytování

Pak začne zadávat:
Adresát: tým
Předmět: ubytování
Bude potřeba se ubytovat mimo loď kvůli její opravě?

Adresát: tým
Předmět: shadows
Zatím nemám žádné zkušenosti s exitencí mimo zákon v civilizované společnosti. Předpokládám, že budu potřebovat falešnou identifikaci, ale zatím nemám představu kde ji obstarat, poradil by mi prosím někdo z týmu? děkuji.
Characters: [Czech]Jeremiah
speech commlink

Sichr

  • *
  • Prime Runner
  • *****
  • Posts: 7202
  • TOTÁLNÍ FAŠÍRKA ZMRDI !!!
« Reply #5 on: <05-25-11/0333:54> »
Jak už zananamenal Jeremiah, Skark se po přihlášení musí vypořádat s nezvyklým layoutem nodu. Po zadání požadavku Kirke se mu zobrazí víceméně stejným způsobem matoucí request od Kirke:

Otevírám zabezpečený kanál. zadejte požadovaného adresáta:

mrkne vedle, kde se bezradně tváří Jeremiahova ikona, taky neví jak dál.
Možná to bude tím, že kirké je UI zrozená z původního kódu projektu, který byl původně cílen na vytvoření komunikačního rozhraní mezi lidmi a delfíny a získání 100M dotace z Dulkezahnova odkazu. Pravdou je, že Kirke tuto dotaci pro svůj výzkumný tým skutečně zajistila. Problém je, že, ačkoliv je schopná transkripce symbolických řetězců lidské komunikace do jejich protějšků v implantátech v delfíních mozcích, z nějakého důvodu tráví výrazně víc času s delfíny a svět lidí pro ni není až tak zajímavý. Samozřejmě, hlídá si svůj píseček, to znamená veškeré zašifrované kanály, krteré procházejí uzly v jejím satelitu, ale jinak se do lidských záležitostí moc neplete.
Chtít po ní kontakty je tudíž poměrně zbytečná námaha. Asi Vám nezbyde, než se vyrazit zeptat do ulic.

Koneckonců, Skark už tady má pár malých přátel...i když po zkušenostech z Lagosu jsou dětské gangy tím posledním, koho byste chtěli točit do ruda, je možné, že se Vám podaří s nimi navázat rozumnou komunikaci. Samozřejmě jak pro FalseID tak pro cokoliv dalšího je v Cape Townu místa dost...pro člověka zvenčí a bez správných doporučení mohou být tato místa stejně tak dobře vypálená a neviditelná.

Ivo

  • *
  • Newb
  • *
  • Posts: 86
  • Hasa Diga Eebowai
« Reply #6 on: <05-25-11/0942:26> »
Fajn, Kirke háže bobek. Nejspíš budu muset vyrazit na vlastní pěst a trochu to tam vočíhnout. Zatraceně, zpátky mezi ty úlisný fakany se mi vážně nechce, ale co se dá dělat. Tak mňa napadá: Hele doktůrku, nechceš semnou na procházku? Mohl bys mi pomoct nají prima fajnovou nemocnici. Ty se v tomhle směru určitě vyznáš. Pak skočíme do ňákýho baru, ztřískáme se a můžem balit buchty na tvůj xicht. Zavolej tágo, ať nechodíme jen pěšky. Nějak mě bolej hnáty. Beru na sebe bundu (Armor Jacket), do kapsy schovávám svůj teleskop (Extendable Baton) a do boty kudlu (Survival Knife). Zbytek nechávám na místě.
PS: hele Kirke slo by udělat něco s tou CAPCHou ?? Nějak mě to začíná krkat.
« Last Edit: <05-25-11/1416:05> by Ivo »
Characters: [CZ]Skark

salwinion

  • *
  • Chummer
  • **
  • Posts: 113
« Reply #7 on: <05-25-11/1818:55> »
Jeremiah chvíli čeká, jestli náhodou se commlink nerozhýbe a layout se přece jen nepřesipe do něčeho srozumitelného. Když to stále vypadá jak u sklepních programátorů, otevře už nějakou dobu blikající zprávu od Skarka a odpoví:
To zní dobře, já ti pomůžu vybrat nějakou nemocnici a ty mi pomůžeš sehnat nějaké informace v hospodě.
Podívá se na dostupné ikony v okolí a hledá nějaký info stánek pro turisty.
Characters: [Czech]Jeremiah
speech commlink

Dejff

  • *
  • Newb
  • *
  • Posts: 70
« Reply #8 on: <05-25-11/2112:30> »
uff konešně se mi to povedlo dopsat,  to byl boj.
ješte k Lagosu a mýmu obchodu s Onim. V olblasti má určitě přístup k vzorkům probuzené flory, naše lod nepodlehá celním prohlídkám tak by mohl sehnat zajímavý kusy za lagoskou cenu.   
Domluvím si schúzku s otcem v Istambulu, potřebuju probrat další postup a jestli mě společentvo podpoří v meta bitvě. nemusí to být tendle tejden máme čas. Každo až se nějak dohodnem zavolám na letiště a zabookuju let. do Istambulu na den před naším setkáním.
Rozmzele zmačkám prázdnou krabičku a vyrazím do města doplnit zásoby, cestou o cígo oberu někoho z posádky¨ 
 "Jestli se někam chystáte tak bych se přidal, zas mi došli cíga"

Ivo

  • *
  • Newb
  • *
  • Posts: 86
  • Hasa Diga Eebowai
« Reply #9 on: <05-26-11/0753:09> »
Team: Čím víc, tím líp. Ještě někdo de s náma do města, mimo jiné, na flám? Sraz je před lodí. Doktůrku, co si představuješ za nějaké informace? Jestli chceš znát ceny chlastu, tak se mrkni na lístek. Na to mě snad nepotřebuješ. Ikdyž, po pár pivech bych to přečet i já ;D A co bude s tou károu?
Characters: [CZ]Skark

Sheala

  • *
  • Newb
  • *
  • Posts: 82
« Reply #10 on: <05-26-11/1803:56> »
Jsem ve svy kajute a spim. Najednou me do oci prasti skvirou prosvitajici africke slunce, takovy probuzeni bych nikomu neprala.
Rozcuchana  se vyhrabu z kajuty, v jedny ruce hreben, v druhe opalovaci krem. Scheisse. Doufam ze sem neprosvihla nejakej vecirek. Kam presne se jede?
(co si vzit za obleceni? Bude tam k dostani deepweed, stara laska nerezavi) Neco nakoupit by taky neskodilo.

Dejff

  • *
  • Newb
  • *
  • Posts: 70
« Reply #11 on: <05-26-11/2210:39> »

To už jsi se ode mě odstěhovala? škoda, zrovna jsem si žačínal zvykat, že mi někdo občas vyvětrá a vysype popelníky  :)

" Chcete ve městě řešit nějakou místní bokovku, nebo jdem jenom na pivo, nasát místní klima?"   

Ivo

  • *
  • Newb
  • *
  • Posts: 86
  • Hasa Diga Eebowai
« Reply #12 on: <05-27-11/0551:53> »
Axis: Mno doktor mi slíbil, že mi helfne s výběrem nemocnice kvůli Attention Coprocessor, ať neskončím v podobné jako na Madagaskaru a poté chce něco někde řešit a pak zapadnem do první pořádné hospy a uděláme chlastačku. Takže pokud něco máš něco mezi tím, třeba sehnat roční zásobu cigár, tak to spojíme. Sonia: Šmarjá ženská, prostě se vohákni a zapadnem někam hned co vyřešíme pár maličkostí. Team: Může se někdo postarat o mapu nebo navigaci? Nerad bych pak vožralej bloudil po městě.
MMJ: O víkendu jsem taky v tahu. Další post až v neděli.
« Last Edit: <05-27-11/0609:59> by Ivo »
Characters: [CZ]Skark

salwinion

  • *
  • Chummer
  • **
  • Posts: 113
« Reply #13 on: <05-27-11/0555:53> »
Quote from: OOC
jedu na výkend pryč, ale jestli bude signál budu ragovat. Teď jsem v práci post odšlu commlinkem z vlaku.
« Last Edit: <05-30-11/2050:01> by salwinion »
Characters: [Czech]Jeremiah
speech commlink

Sheala

  • *
  • Newb
  • *
  • Posts: 82
« Reply #14 on: <05-27-11/1417:01> »
Ivo: V cajku, sem pripravena vyrazit